Omezení lekce před zkoušením

Při otevření jakékoliv lekce ke zkoušení se vždy nejprve zobrazí dialog, v němž si můžeme pomocí voleb filtrů omezit rozsah obsahu vybrané lekce, který bude použit ke zkoušení a také určit směr zkoušení (z českého jazyka do cizího nebo naopak).
Defaultně jsou zaškrtnuty všechny volby tak, aby lekce pro zkoušení nebyla nijak omezena. Omezení lekce provedeme teprve změnami filtrů.
Celý dialog filtru se zkládá ze čtyř vizuálně oddělených částí: Jednotlivé filtry se kombinují, pokud tedy např. vybereme pouze filtr věta z voleb Druh záznamu a dále např. téma Oslovení z voleb filtrů témat, budou pro zkoušení použity pouze záznamy s přiřazeným druhem záznamu věta a zároveň přiřazeným tématem Oslovení.
Stejně tak, pokud chceme lekci omezit jen podle statistik, musíme nechat ostatní volby zaškrtlé, jinak se budou kombinovat ostatní filtry dohromady s filtry statistik.
Filtr potvrdíme tlačítkem OK, po jehož stisknutí bude lekce otevřena ke zkoušení s omezením nastavenými filtry.
Pokud filtry neměníme a ponecháme defaultní nastavení nebo stiskneme křížek pro zavření dialogu filtrů, bude lekce otevřena bez omezení filtry.