Statistiky - obecný princip

Pokud zvolíme volbu Používat statistiky zkoušení, která se nachází v možnostech nastavení pro zkoušení, bude aplikace automaticky při každém zkoušení k lekci, která je aktuálně otevřena, ukládat tzv. statistiky zkoušení.
Jedná se o informace o tom, u kterých záznamů jsme chybovali nebo použili volbu procvičování a kolikrát se tak stalo.
Tyto informace se ukládají za dobu všech zkoušení (pokud mezi tím u dané lekce nevymažeme statistiky) a také odděleně za poslední provedené zkoušení lekce.
Obojí je možné využít jako filtr pro omezení záznamů při zkoušení. Je tak tedy možné např. otevřít lekci ke zkoušení s omezením jen na záznamy, ve kterých jsme dělali chyby. Takto je možné zvýšit efektivitu zkoušení, neboť nemusíme u rozsáhlých lekcí opakovaně procvičovat i záznamy, které již dobře ovládáme.

Detailní přehled statistik, včetně rozepsání záznamů ke kterým byly statistiky uloženy a také počtu chyb či procvičování u daných záznamu, je možné zobrazit v přehledu informací o lekcích, který je možné otevřít pomocí menu Nástroje  Přehled informací o lekcích. V tomto přehledu je také možné vymazat statistiky zkoušení.